Првенство града у атлетици 2018/2019. одржало се 18. октобра у оквиру Система школских спротских такмичења града Београда на атлетском стадиону Завода за спорт и медицину спорта Републике Србије на Кошутњаку.

Учешће је узело око 1.000 ученика у осам категорија од првог до четвртог разреда, као и старији разреди пети, шести, седми и осми основних школа, у мушкој и женској конкуренцији. На такмичењу у атлетици, наша школа освојила је три прва места (дечаци 5/6, девојчице 7/8, дечаци 7/8) и једно треће  место (девојчице 5/6).

Постигнути су следећи резултати:

Али Хасан 6-2 је првак Града Београда на 300м у конкуренцији дечака 5/6.

Али Хасан, првак града Београда на 300 м.

Алекса Пантић 6-1 је трећи на Градском такмичењу у атлетици, у конкуренцији дечака 5/6.

Алекса Пантић са својим наставницима Јеленом и Владом

Филип Мићаловић 8-4 је трећи на 300м у конкуренцији дечака 7/8.

Филип Мићаловић

Михајло Богдановић 8-5 је четврти у скоку у вис у конкуренцији дечака 7-8.

Штафета 4 x 100м је четврта (дечаци 7/8) са 0,3 сек. заостатка за трећепласираном екипом.

Eкипа ОШ “Посавски партизани”

Организатор је Спортски савез Београда, а такмичење се редовно одржава под покровитељством и уз подршку Секретаријата за спорт Града Београда.

www.posavskiaprtizani.edu.rs