На такмичењу које је организовало „Удружење професора информатике Србије“  на тему „Улога школе у превенцији и заустављању дигиталног насиља“, наша школа је освојила прво место.

У такмичарском делу пројекта, који није био обавезан, учествовало jе  67 школа које су се пријавиле за учешће у пројекту.
Пристигао је велики број квалитетних радова у формату презентација, плаката, филмова, есеја, припрема за час, радионица и др.
Стручни жири који је прегледао радове чине стручњаци из неколико области који имају искуства у раду са ученицима и студентима, са освртом на методику наставе.

Чланови жирија су:

1. Проф. др. Емир Скејић, ванредни професор Факултет електротехнике Универзитета у Тузли, БИХ
2. Проф. др. Лазар Копања, ванредни професор Факултета информационих технологија Универзитета у Београду
3. Ксенија Пиљевић, професор информатике у Хаукåсен сколе, Осло, Норвешка

У име организатора Удружења професора информатике Србије, члан жирија као техничко лице, Горан Јовишић, професор информатике.
Најважнији критеријуми оцењивања су били мултимедијалност радова и број укључених ученика и наставника као сарадника из школе. Већина награђених школа су у свом раду креирали кратке филмове и друге видео записе, игре за децу у програмским језицима, дигиталне плакате поwер поинт презентације и друге материјале. За похвалу је то што је велики бој награђених укључио и друге наставнике, директоре и стручне сараднике из своје школе и на тај начин допринео омасовљивању пројекта. У пар школа су одржане радионице са родитељима и предавања за чланове Савета родитеља.

Категорија основна школа – виши разреди

• I место. Основна школа ’’Посавски партизани’’ Обреновац, ментор Предраг Вукосављевић
• II место. Основна школа ’’Душан Радоњиц’’, Бања, Аранђеловац. ментор Александар Крстић
• III место Основна школа ’’Мирослав Антић’’, Ниш, ментор Младен Јовановић

Награђени ученици су:

Богдан Маринковић 5/4

Новак Нешковић 6/1

Урош Бербовић 6/1

Анастасија Петровић 6/2

Maтеја Бабић 6/3

Огњен Божић 6/3

Димитрије Сретеновић 6/4

Кристина Перишић 7/1

Јована Курћубић 7/2

Тамара Лукић 8/2

Тијана Петрић 8/3

Вања Пејчић 8/4

Радни састанак

Припрема пројеката

Снимање филма “Здраво свете”

Ученици ОШ “Посавски партизани” су показали изузетну озбиљност у раду и креативном приступу на овом такмичењу. Честитамо!

Овде можете погледати победничке филмове.

Здраво свете

Стани и размисли