Влада Републике Србије донела је одлуку да због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи привремено обустави непосредни образовно-васпитни рад у основним и средњим школама.

COVID-19

Привремено обустављање непосредне наставе у школама не значи и обустављање образовно-васпитног рада са ученицима, а Министарство просвете, науке и технолошког развоја припремило је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима, кроз остваривање образовно-васпитног рада учењем на даљину како би се остварило право ученика на образовање.
Почетак реализације образовно-васпитног рада учењем на даљину је 17. март 2020. године.

Документ преузмите овде

Сва обавештења која се односе на емитовање часова на РТС Канал 3 можете пронаћи на сајту:

www.rasporednastave.gov.rs

Комплетан документ можете преузети на сајту МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ, НАУКЕ И ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА:

Прочитајте овде

Обавештење за родитеље