“Посавци” нижу успехе у спорту

Општина Пријепоље била је домаћин државног такмичења у одбојци када је у питању школски спорт. Око 500 ученика из основних и средњих школа борило се за титулу најбољег.

На републичком такмичењу у одбојци у Пријепољу у јакој конкуренцији наши ђаци су освојили 4. место.

Поред овог изузетног успеха освојили су и прво место на општинском нивоу и граду и 1. место на међуокружном такмичењу у Шапцу.

Одбојкашки тим наше школе са наставником Владом.

У организацији Спортског савеза Београда на стадиону “Рајко Митић” одржано је и школско првенство Београда за основце и средњошколце уз учешће чак 1.050 такмичара из 169 школа са свих 17 општина. Ученици су се такмичили у три категорије (5. и 6. рзреди, 7. и 8. разреди и средње школе) у обе конкуренције и то у скоковима увис и удаљ, бацању кугле, тркама на 100, 300, 400, 600, 800 и 1.000 метара, као и у штафетама 4×100 метара.

Екипа атлетичара ОШ “Посавски партизани” су апсолутни прваци општине Обреновац за дечаке и девојчице (7-8 разред) и дечаке (5-6 разред).

“Посавци” су екипно освојили 3 место на школском првенству Београда док су прваци града у бацању кугле Вук Старчевић и Ана Кекић.